Kurumsal

Hakkimizda

Destan Tabela,

 

Konya açık hava reklam sektöründe hizmet vermektedir. Sektördeki faaliyetine 1999 yılında

 

Konya'da  başlayan firmamız, yüksek kalite standartları çevresinde sizleri daha iyi bir hizmet

 

sunmaktadır.

 

Firmamız, teknolojik alt yapısı ve geniş hizmet ağı ile Şehir içi ve şehirler arası müşterilerine kaliteli

 

ve hızlı hizmet sunmaktadır.

 

Destan Tabelanı'ın hizmetleri arasında

 

cephe reklamları, totem tabela,  çatı ve duvar panoları, strafor köpük kesim, yol ve inşaat tabelaları, 

 

benzin istasyonları yapımı, yönlendirme  levhaları, cam giydirme, araç giydirme,  ürün sergileme

 

standları, bilboard, citylight, megalight, Clp, döner kule, otobüs duvarları, display

 

sistemleri, dijital baskıIşıklı Tabela, Işıksız Tabela, krom harf, kutu harf, ledli

 

tabela, cnc router kesim, folyo kesim hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 

Destan Tabela , açık hava reklam uygulamalarını deneyimli ve uzman kadrosu kaliteli üretim

 

anlayışı ile entegre bir sistem dahilinde yerine getirmektedir.

Vizyonumuz, müşteri odaklı olmak, faaliyet alanında liderliği koruma, hizmette kalite, doğruluk ve istikrar sağlamak. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini daha kaliteli ve zamanında hizmet ile karşılamak temel hedefimizdir.

 

Profesyonel ve etkin ekip çalışmasına inanırız. Disiplinli, dürüst, hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlar, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için ekip olarak maksimum çabayı ve çalışmayı sergileriz.

Destan Tabela Olarak;

 

- Koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak,

 

- Yenilikçi teknoloji ile müşterilerimize daha iyi bir hizmet sunabilmek, 

 

- Profesyonel bir ekiple maksimum kalitede ürünler sunmak,

 

- Fark yaratan çalışmalar sunarak benzersiz marka tanıtımları oluşturmak,

 

- Bilim ve Teknoloji yeniliklerini sektöre hızlı ve öncü olarak sunmak.

 

- Pazar Payını Artırmak,

 

- Güvenilir ve tavsiye edilir olmak,

 

- Tabela Sektöründe güçlü ve lider bir yere sahip olmak.

 

Tabela Nedir?
 
    Tabela, firmaların bilinirliğini artırmak, reklam ve tanıtımlarını yapmak için kullanılan materyallere denir. Yapımında bir çok malzeme kullanılan Tabelanın görsel olarak göze hoş gelen, insanları cezbeden bir çok çeşitleri mevcuttur. Bunlardan bazıları; Kabartma Kutu HarfDijital BaskıFolyo Kesim Yazı vb. şekillerdeIşıklı Tabela ve Işıksız Tabela Çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır.
     
Tabela 'nın kullanım alanı çok geniştir.  Örneğin firmaların Dış cephe Tabelasıİç yönlendirme TabelasıÇatı TabelasıUyarı İkaz TabelasıTotem Tabela gibi farklı alanlarda kullanılır.
 
 
Işıklı Tabela Nedir?
 
     Işıklı Tabela, görselliği artırmak amacı ile yapılışında farklı ışık türleri kullanılarak üretilen Tabela Modellerinden biridir. Dış mekanlarda, Bina girişlerinde, Çatılarda Kullanıldığı gibi İç Mekanlarda da kullanılmaktadır.
 
Işıksız Tabela Nedir?
 
   Işıksız Tabela, gün ışığında görebileceğimiz alanlarda kullanılan Tabela Modellerinden biridir.  İhtiyaç duyulması durumunda her alanda kullanılmaktadır.
 
Eskiden tabela elde fırça ile yazılırdı, şimdiki gibi tabela çeşitleri de çok fazla yoktu. Tabelacılar, eli fırça tutan, güzel yazı yazan ve resim yapabilen sanatkar insanlar, El emeği göz nuru ile yıllarını bu mesleğe vererek tabela sanatını yaparlardı. Reklam tabelalarında resim ve yazı görsel bir sanat olduğu için bu işe emek veren kişiler  tabela ustası olarak, sanatçı olarak anılır saygı görürlerdi. 10 15 yıl kadar önce insanlar teknolojiye yönelince bu el sanatı ustaları kısa süre içinde birer birer mesleklerini bırakır hale geldiler.
 
Artık tabelacılık, bilgisayarlı kesim, çizim makinalarıyla yapılmaya başlandı ve emeklisi, memuru, öğretmeni, kırtasiyecisi, reklam tabela işine soyunup eski tabirle tabelacı oldular. Gerçekten bu işi çekirdekten yetişme diye tabir ettiğimiz insanlar birer sanatçı gibi tabelaları işlerken diğer işe sonradan girip teknoloji ile büyüyerek gerçek tabela ustaları ile rekabete girmeye çalıştı.
 
Tabelacı dükkanları,eskiden bir fırça ve bir boyayla el becerisi olan, eli bu işe yatkın olanlar  tarafından açılabiliyordu hatta bazı tabelacılar çantasında fırçası ve boyası  ile dolaşıp hem tabelacılık sanatını sergiler hemde para kazanırdı.
 
Fırça ile Tabela ve afiş yazma işine 2000'li yılların başlarına kadar devam edilse de bu gün elle tabela yapan ustaların sayısı yok denilecek kadar azdır.
 
Şimdilerde Dijital BaskıCnc RouterLazer Kesim makinaları kullanılarak hem kısa zamanda tabelalar yapılıyor hemde iş gücü azalıyor. Bir çok Tabelacı artık işlerini bu makinalarda yapıyor.
 
Tabelacılık firma tanıtımlarında reklam işlerinde çok önemli yere sahiptir. İnsanlar işyeri açmak istediğinde ilk önce akla gelen tabela olmasının sebebi iş yerinin nerede oluğunu belirtmek müşterilerine  güven verecektir, bununda en iyi çözümü iyi bir tabela yaptırmaktan geçer.
 
Tabela, kullanım alanları sınırlandırılamaz, Her meslek grubunun, iş yerinin, her mekanın tanıtımı için tabela kullanılmalıdır. Tabela bir firmanın ilk önce yaptırması gereken ihtiyacıdır.
     
Tabela Reklam, kullanım alanlarına ve meslek gruplarına göre;
 

Firma Tabelası

Hastane Tabelası

Tıp Merkezi Tabelası

Eczane Tabelası

Kuaför Tabelası

Reklam Tabelası

Market Tabelası

Pastane Tabelası

Fırın Tabelası

Restaurant Tabelası

Fabrika Tabelası

Kafe Tabelası

 
     Görüldüğü gibi örneklerini çoğaltabileceğimiz birçok meslek grubunda tabelaya ihtiyaç duyulmaktadır. Tabela Yaptırırken Kalitesi çok önemlidir. Sizde kalite ve uygun fiyat tabela anlayışından yararlanmak istiyorsanız bizimle İletişim'e geçiniz.
 
    Tabela Yapımı, günümüzde tabela yapımı konusunda yararlanabileceğimiz çok sayıda malzeme ve ürün bulunmaktadır. Alüminyum, Metal, Ahşap, Pleksiglas, Polikarbon, Profil gibi Malzemeleri Kulanabildiğimiz gibi Pleksiglas ve Alüminyum Levhayı aynı anda Alüminyum Dekupe Pleksiglas Kutu Harf gibi örneklerini çoğaltabileceğimiz çeşitlerde de kulanabiliriz.
 
     Üretilen Tabelaların büyük çoğunluğu dış mekanlarda kullanıldığı için Doğal etkenlerden korunacak kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Dış Mekanda kullanılacak bir tabelanın yapımında kullanılan malzeme kesinlikle kaliteli, dayanıklı olmak zorundadır.
 
 
     Tabela Montajı, en az  Tabelanın üretimi kadar önemlidir. Tabelacı tabelayı yapmadan önce Tabela Montajı yapılacak alanı analiz edip, Montaj bina üzerine yapılacaksa takılacağı alanın görselliğini bozmayacak şekilde montaj ekipmanlarını hazırlamalı, daha sonrasında tabela montaj ayaklarını binanın dış yüzeyine zarar vermeden montajını yapmalı ve sağlamlığını kontrol etmelidir.
 
         Bahçe, Yol kenarı gibi alanlara genelde Direkli TabelaAyaklı Tabela çalışmaları uygulandığından montaj yapılacak  alana gerekli çukur, ankraj çalışması için çevre önlemlerini almalı ve çalışmasına başlamalıdır.